Kategoriler

  Yağlanmış Saç İçin Öneriler

  15/02/2017 1 Comment(s)

  Evden çıkmak için sadece 10 dakikanız var, dolayısı ile banyo yapmanız da imkansız. Bir de üstüne önceki akşam duş almadıysanız, özellikle saç önleriniz benim gibi yağlanmış bir şekilde aynada beliriverir.

  Sokaklarda dolaşırken herkes yağlanmış saçlarınıza baksın istemiyorsanız, o zaman size günü kurtaracak bir önerim var. O da yarım banyo ritüeli. Bu ismi ona ben verdim. Eğer saç uçlarınızda problem yok ama saçın ön bölümünde yağlanma varsa, o zaman ön tutamı ayırın ve saçın kalan kısmını havluyla sarın. Sıra geldi yıkamaya. Saçlarınızı duşta değil, lavaboda yıkayın. Aksi takdirde saçın geri kalan kısmının ya da üstünüzün de ıslanmasına neden olabilirsiniz.

  Elinize bir miktar şampuan alın ve saç tutamını iyice şampuanladıktan sonra yıkayın. Sonrasında tarayın ve kurutun. Saç fırçası ve kurutma makinesi ile saçlarınıza fön çekip, şekil verebilirsiniz. Artık hazırsınız. Makyajınızı da yapıp evden rahat rahat çıkabilirsiniz. Bu formül size uzun vadede yağlı saçlardan kurtulmayı vaat etmese de, o gün boyu rahat etmenize yardımcı olacak.

  Etiketler: Saç Bakımı

  1 Comment(s)

  Büşra Kartaloğlu:
  09/05/2017, 12:19:59 PM
  Reply

  KKKKKKKKKK

  Leave a Comment