Hindistan Cevizi Yağı ile Gelen Güzellik

 

 

Hindistan Cevizi Yağı ile Gelen Güzellik. Her bayan güzelliğine, sağlığına ve bakımına düşkündür. Bu yüzden de çeşitli yollar ile güzelliklerini arttırmaya ve daha kaliteli bir yaşam sürmeye çaba gösterirler. Hindistan cevizi yağı da bu muhteşem güzelliği elde etmeyi sağlayan bir bakım ürünü haline gelebilir. Hindistan cevizi yağı bir yağdan daha fazla katkısı olan bitkidir.

Hindistan cevizi yağını kullanarak makyaj malzemelerini temizleyebilirsiniz. Özellikle de allık fırçaları çok fazla toz tutarak kirlenir. Bu tozlu fırçayı yüzünüze sürdüğünüz de ise; mikrop kapma olasılığınız yüksektir. Bu riskten kurtulmanın yolu ise, hindistan cevizi yağından geçmektedir. Ayrıca birçok bayan saçlarında bulunan kepek problemi için oldukça sorun ederler. Kepeklenen saçlar çabuk yağlandığından dolayı bu bayanları mutsuz eder.

Saçlarınızdaki kepekleri önlemek için hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Sürdüğünüz yağı saçınızda 30 dakika kadar bekletin. Ardından ise saçınızı durulayın. Bu işlemi 1 hafta boyunca düzenli olarak uygularsanız saçınızda kepek asla kalmaz. Birçok bayanda ağız kokusu şikayeti bulunmaktadır. Ağız kokusuna sahip olan bayanlar topluma çıkmakta zorlanmakta ve çıkmak zorunda kalsalar bile kendilerini geri planda bırakmak zorunda kalmaktadırlar. Bayanlar için ağız kokusuna çözüm de yine hindistan cevizi yağından gelmektedir. 1 bardak suyun içine 1 çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağı koyarak karıştırın. Oluşturduğunuz karışımı gargara yapın. Bu karışımı düzenli olarak gargara yaptığınızda artık ağız kokusu yaşamayacaksınız.

Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmez. Bu sebeple de bu yağı mutlaka önemseyin.