Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları Nelerdir ? Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir ? Siyah Noktalar Neden Oluşur ? Siyah Noktalarınızı Kolayca Temizleyin..

Siyah noktalar hemen hemen her bayanın hayatında en az bir kere de olsa başa çıkmaya çalıştığı bir sorunudur. Özellikle ergenlik dönemi ile çıkmaya başlayan siyah noktalar genellikle yüzde burun kısmında yer alırlar. Bunun sebebi de en yağlı olan bölgelerde çıkmaya elverişli olduğundan kaynaklanmasıdır. Siyah noktalar çıktığı bölgede küçük pürü şeklinde görülen küçük siyah noktacıklardır. Bu siyah noktalardan doğal yollar ile kurtulabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları
Bu doğal yollardan ilki karbonat. Karbonatı su ile karıştırıp hamur haline getirdikten sonra, yüzünüzde bulunan siyah noktaların olduğu bölgeye sürün ve 5 dakika kadar bekleyin. Ardından yüzünüzü yıkayın ve bu işlemi düzenli olarak uygulayın. Kısa bir süre sonra siyah noktalarınızın kaybolduğunu göreceksiniz. Bir diğer yöntem ise; domates olmaktadır. İsterseniz domatesten bir dilim keserek siyah noktalarınızın üstüne koyup bekleyin, isterseniz de domatesi sıkarak suyunu için. Her iki yöntemde de siyah noktalarınızdan kurtulacağınıza emin olabilirsiniz. Deniz tuzu da siyah noktalardan kurtulmayı sağlayan doğal yollardan bir tanesidir. Deniz tuzunu su ile karıştırdıktan sonra siyah noktalarınızın olduğu bölgeye sürün ve 5 dakika kadar bekleyerek yüzünüzü yıkayın. Bu doğal yolu da düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde siyah noktalardan kurtulmanız mümkün olacaktır. Sıradaki yöntemimiz ise; portakal kabuğu yöntemidir. Portakal kabuklarını birkaç gün kadar güneşte kurutun ve rendeleyerek gül suyu ile karıştırın. Böylece bir macun elde etmiş olacaksınız. Bu macunu siyah noktalarınıza sürüp 5 dakika kadar bekleyin. Ardından yüzünüzü yıkayın. Artık tamamen siyah noktalarınızdan kurtulmuş olacaksınız.